Filmvertoning: I, Daniel Blake
Het armoedeplatform organiseert een filmmiddag met vooraf een gezamenlijke lunch en daarna de vertoning van de aangrijpende Ken Loach film ‘I, Daniel Blake’ met na afloop napraten.
Het armoedeplatform organiseert een filmmiddag met vooraf een gezamenlijke lunch en daarna de vertoning van de aangrijpende Ken Loach film ‘I, Daniel Blake’ met na afloop napraten.
Een gespreksavond naar over zeggenschap van burgers bij het vormgeven van voorzieningen voor zorg en welzijn.
CLUB DANS creëert in samenwerking met Ru Paré een plek voor iedereen, ongeacht leeftijd of achtergrond, om even lekker twee uur te dansen en ongecompliceerd uit je dak te gaan. In CLUB DANS ontmoet je andere generaties, buurtgenoten en muziekstijlen. Dans je mee?
Deze avond komen we bijeen om onze solidariteit te tonen. Diverse sprekers zullen ons vertellen over de huidige situatie in Rojava. Verder is er een diner en natuurlijk muziek.
How can we work on the transition to a green and democratic future here and now? How can we democratize the economy? For this Commons Lab, Keir Milburn and Bertie Russel will give a presentation on Radical Abundance, but we will also explore the possibilities of public-common partnerships for Amsterdam. For example, how does it connect with the Community Wealth Building approach for a democratic and equitable local economy? After the presentation, we will use Voedselpark Amsterdam as a case study for what a public-common partnership could look like.
Don't Stop Talking About Iran is een platform van vrienden met diverse achtergronden dat de stem van 90 miljoen Iraniërs wil laten horen. Hun woede en verdriet over het geweld in Iran zetten zij om in actie en solidariteit. Tijdens hun eerste officiële evenement organiseren zij een herdenkingsavond voor landgenoten die tijdens de recente protesten […]
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen wordt in Amsterdam gesproken over armoede en groeiende ongelijkheid. Ondanks veel welvaart leven veel inwoners op of onder de armoedegrens en doen steeds meer mensen een beroep op de Voedselbank. Tijdens een bijeenkomst met o.a. GroenLinks, Partij van de Arbeid en Volkspartij voor Vrijheid en Democratie kunnen politici en inwoners hierover in gesprek.
Zondag 8 maart vieren wij als vanouds Internationale Vrouwendag! Vanaf 16:00 inloop en programma met sprekers, muziek en eten! We nodigen jullie uit om krachten te bundelen tegen onderdrukken, uitbuiten van en geweld tegen vrouwen. Laten we samen solidair zijn met de strijd van vrouwen in de hele wereld.
Overal ter wereld gaan werknemers op 1 mei de straat op om te demonstreren. Hoe dat zo gekomen is en waarom het juist NU belangrijk is om de straat op te gaan bespreken we vrijdagochtend 1 mei in Ru Paré voorafgaand aan de FNV-demonstratie op het museumplein.
Kom op 5 mei samen genieten van een heerlijke maaltijd, bereid door onze chefs en buurtbewoners, en aansluitend de indrukwekkende voorstelling Gharib van Theatercollectief Ayvu i.s.m, Theater na de Dam producties.
Het Kabinet Jetten wil miljarden bezuinigen op de zorg, de AOW-leeftijd verhogen, de verzekering voor mensen die werkloos of arbeidsongeschikt raken uitkleden én miljarden extra uitgeven aan defensie. Dit raakt ons allemaal. Wat er vandaag wordt afgebroken, is ooit samen opgebouwd. Door mensen die zich organiseerden, en in actie kwamen. Met deze actiebijeenkomst bespreken we wat we in Amsterdam gaan doen om ons te verzetten tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet. Praat mee en sluit aan.
De virtuoze ud-speler en componist Mehmet Polat samen met zijn kwartet presenteert hij de muziek van zijn nieuwste album Roots in Motion.